Co roku, kilkadziesiąt tysięcy kuracjuszy odwiedza najpopularniejsze uzdrowisko w Polsce. Mieści się ono w województwo kujawsko-pomorskim i jego najsłynniejszym symbolem są tężnie solankowe. Ta wyjątkowa instalacja nie tylko prezentuje się majestatycznie, ale także tworzy dookoła siebie prozdrowotny mikroklimat.

Wczasy w miejscowości uzdrowiskowej

wczasy rehabilitacyjneWiedzą o tym wszyscy ci, którzy odwiedzają to urocze miasteczko w celach podreperowania stanu zdrowia. Należy docenić, jak wiele do zaoferowania ma ciechocinek – wczasy rehabilitacyjne, kolonie dziecięce, pensjonaty dla całych rodzin. To miejsce, które przypadnie do gustu wielu osobom. Można tu odpocząć i odetchnąć świeżym powietrzem. Przekonali się o tym kuracjusze, którzy m.in. z powodu naturalnego klimatu odwiedzają to miejsce. Uzdrowisko mieści się bowiem na terenie, który jest bardzo zalesiony. Dzięki temu letnie upały nie są tu aż tak bardzo odczuwalne. Na miejscu można także skorzystać z bogatej oferty zabiegów leczniczych. Bardzo często odbywają się one z wykorzystaniem naturalnych surowców, jakie są wydobywane lokalnie. Należy do nich sól (pozyskiwania z pobliskiej warzelni) oraz borowina. Te dwa składniki są świetną bazą do różnorodnych zabiegów wykonywanych pod wodą. Należą do nich chociażby hydromasaże czy kąpiele lecznicze. Największe uzdrowiska posiadają do dyspozycji kuracjuszy baseny z solanką czy wodami siarkowymi.

wczasy rehabilitacyjnePomagają one osobom, które borykają się z bólami stawów czy kości. Są wskazane, jeśli dany pacjent cierpi na reumatyzm. Dzięki regularnym sesjom, tkanki mięśniowe i stawy zostaną odpowiednio wymasowane i rozluźnione. Pomogą także osobom, które cierpią na problemy z każdym odcinkiem kręgosłupa. Lecznicze właściwości siarki doceniają także ci, którzy cierpią na bolesną rwę kulszową. Efekty takich regularnych zabiegów mogą utrzymywać się nawet do roku czasu. Dlatego warto podarować sobie odprężenie i właściwą opiekę, ponieważ może to przynieść długotrwałe efekty. Warto także podkreślić to, że zabiegi pod wodą poprawiają krążenie u pacjentów. Dzięki temu kuracjusz lepiej się czuje i ma bardziej wygładzoną skórę. A jak powszechnie wiadomo, w zdrowym ciele, zdrowy duch! Ci, którzy zdecydowali się na turnusowy wypoczynek w uzdrowisku nie żałują swojej decyzji. To kilka tygodni spędzonych na rozmaitych zabiegach, których pozytywne efekty można odczuwać na długo po powrocie do domu.

To wyjątkowa okazja na poznanie nowych ludzi, w podobnym wieku, którzy mają zbliżone problemy i zainteresowania. Warto porozmawiać o tym z lekarzem pierwszego kontaktu, bo taki wyjazd daje bardzo dużo możliwości.